Godło Polski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Głód wiedzy prowadzi na wyżyny moralne, intelektualne i społeczne."

prof. Andrzej Waksmundzki

Szkoła Podstawowa im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku

Projekt FIO "Marzenie o basenie"


fio


Rodzice nie próżnują i tak w poniedziałek, 27 października rusza w naszej szkole kolejny mini-projekt pt. "Marzenie o basenie". Jest on efektem starań nieformalnej grupy rodziców dzieci z naszej szkoły - pani Anety Twaróg, Zofii Kołodziejczyk i pana Jacka Twaroga. Pod opieką Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL jako instytucji wspierającej pozyskali oni środki z Funduszu Inicjatyw Lokalnych Małopolska Lokalnie.

 

FIO Małopolska Lokalnie jest programem wsparcia skierowanym do młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i grup samopomocowych działających na terenie województwa małopolskiego. Powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych: Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS oraz Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia.

 

„Marzenie o basenie” skierowane jest do najmłodszych uczniów naszej szkoły i ma na celu poprzez zabawę pomóc najmłodszym w integracji w nowym dla nich otoczeniu jakim jest szkoła. Projekt obejmuje wszystkich uczniów klas 0, I i II, będzie on wstępem do programu „Umiem pływać” prowadzonym na terenie szkół podstawowych w gminie Nowy Targ. Zajęcia będą się odbywać w miejskiej pływalni w Nowym Targu w poniedziałki i czwartki od 27 października do 21 listopada. Grupa 42 uczniów zostanie podzielona na 3 grupy ok. 15 osobowe. I tak dwie grupy pod okiem trzech instruktorów będą mieć zajęcia w poniedziałki a trzecia grupa z dwoma instruktorami w czwartki. Transport na zajęcia, wstęp na basen, opieka instruktora i cały sprzęt do nauki pływania jest całkowicie bezpłatny.

  • DSC_0780
  • DSC_0741
  • DSC_0740


    Logo programu Już pływam   Logo Fundacji im. Adama Worwy   Logo programu Trzymaj formę.    Logo Programu dla szkół   Logo programu Jeżdżę z głową       Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotypy Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego