Egzamin na kartę rowerową
Dzisiaj uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W części teoretycznej musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru. Kto zaliczył część teoretyczną, mógł podejść do części praktycznej egzaminu – czyli jazdy po przygotowanym torze, oczywiście w kasku.
Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania i zaangażowania. Szerokiej drogi.
Wycieczka klas 0-III do Chaty Przygody w Nowym Targu
Mimo niesprzyjającej aury, dzieci z klas 0-3 spędziły 11.06.2024 r. wspaniały dzień w Chacie Przygody w Gorcach. W czasie warsztatów na temat gadów poznaliśmy wiele ciekawostek na temat żmij, zaskrońców, padalców i jaszczurek, wykonaliśmy także pieczątki z wizerunkiem węży. Teren obfitował w ciekawe miejsca do zabawy - wodny tor, linowe ścianki do wspinaczki, polowe kuchnie, miejsca do chodzenia po linach itp. Najbardziej obleganą atrakcją była tyrolka. Na koniec upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Wprawdzie stan ubrań pozostawiał wiele do życzenia, ale wszyscy wrócili do domu zadowoleni z wycieczki.
15
"Czytam z klasą lekturki spod chmurki" - projekt czytelniczy w klasie III
Uczniowie klasy III zakończyli pracę nad ostatnim już modułem projektu czytelniczego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” –BĄDŹ DOBRY DLA ROŚLIN.Po przeczytaniu książki M. Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba” uczniowie uzupełnili w lekturniku stronę związaną z treścią książki. Następnie wykonali projekty doniczek, na których zilustrowali fragmenty lektury. Poszczególne wydarzenia z książki zostały umieszczone w formie „lekturki na wieszaku”. Uczniowie stworzyli na parapecie klasowy ogródek sadząc różne rośliny (np. kwiatki, cebulkę, fasolkę, rzeżuchę, koper). Każdego dnia obserwowali swoją hodowlę i dbali o to, aby miała odpowiednie warunki do rozwoju. Korzystając ze słonecznej pogody oglądali w terenie rośliny przez lupę, aby przekonać się jak rzeczywiście one wyglądają, z czego są zbudowane. Obejrzeli również na ten temat film edukacyjny. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem czytali lektury i realizowali zadania tegorocznej edycji. Projekt umożliwił uczniom pogłębienie wiedzy przyrodniczej, uwrażliwił ich na potrzeby roślin i ich obecność w świecie. Rozwinął także pasje czytelnicze i pokazał, że książka może być ciekawą formą spędzania czasu.
17
Wycieczka do Bochni
Uczniowie z klas 4, 7 i 8 zwiedzili Muzeum Motyli ARTHROPODA w Bochni, największą ekspozycję motyli świata w Polsce, która liczy ponad 6 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Niezwykła ekspozycja zachwycała barwami i rozmiarami motyli. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzali kopalnię. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją. Wycieczkę należy zdecydowanie zaliczyć od udanych.
1
Wycieczka klasy V i VI do Ogrodzieńca i Olkusza
28 maja klasy piąta i szósta udały się na całodniową wycieczkę do Ogrodzieńca i Olkusza. Uczniowie zwiedzili Park Miniatur, później w Ogrodzie Doświadczeń wzięli udział w ciekawych zajęciach na temat praw i zjawisk fizycznych. Zwiedzili również ruiny zamku Ogrodzieniec w Podzamczu, wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W Olkuszu w Afrykanarium podczas warsztatów każdy uczeń wykonał maskę, która stała się wyjątkową pamiątką z wycieczki.
4